Pourchaire z szansą na występ w piątkowych treningach w Alfie Romeo

Szef Alfy Romeo Frédéric Vasseur powiedział, że jego ekipa stara się znaleźć rozwiązanie umożliwiające występ kierowcy Formuły 2 Théo Pourchaire’a w pierwszych sesjach treningowych, jednak zaznaczył, że problemy z harmonogramem nieco utrudniły sytuację.

Regulamin na tegoroczny sezon Formuły 1 zakłada, że wszystkie zespoły mają obowiązek zaoferować udział swoim młodym kierowcom w co najmniej dwóch piątkowych treningach. Pourchaire, który jest członkiem akademii Saubera, a obecnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji Formuły 2, jest bardzo mocnym kandydatem, aby wystąpić w pewnym momencie sezonu w dwóch FP1.

„Znajdziemy wybrany pierwszy trening, ponieważ zgodnie z przepisami trzeba ją przeznaczyć debiutantowi” – powiedział Vasseur. „Kiedy jednak o tym rozmawiamy, wyścigi F2 często pokrywają się z weekendami F1 z formatem sprinterskim, czy też związanymi z testami opon”.

„Raczej nie można sobie wyobrazić [dawania] treningu dla juniora w Singapurze, nawet Suzuka będzie trudna – chociaż Max [Verstappen] zrobił to kilka lat temu. Do końca sezonu nie ma już tak wielu wyścigów, ale znajdziemy rozwiązanie, nie trzeba się o to martwić. Zgodnie z przepisami jest to obowiązkowe”.

Vasseur został również zapytamy o formę jedynego debiutanta w tegorocznym sezonie Formuły 1 - Guanyu Zhou. Szef Alfy Romeo pochwalił chińskiego kierowcę, który przekroczył pierwotne oczekiwania.

„Pierwszym celem był awans do Q2, a to zdaje się nastąpiło już w pierwszym wyścigu [w Bahrajnie], gdzie też wywalczył swoje pierwsze punkty. Jesteśmy na półmetku sezonu, a on do tej pory był w stanie dwa razy z rzędu przejść do Q3, nawet pokonując w kwalifikacjach Valtteriego [Bottasa]. W Montrealu ponownie zdobył punkty. Co prawda mieliśmy pewne problemy z niezawodnością, ale wcześniej byłby w stanie wywalczyć punkty dwa lub trzy razy. Jestem bardziej niż zadowolony z wyników oraz z zachowania Zhou poza samochodem i uważam, że to był idealny wybór”.

Alfa Romeo zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji konstruktorów, tracąc 30 punktów do Alpine.

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze