Lawson zastąpi Vipsa w roli kierowcy rezerwowego Red Bulla

Christian Horner potwierdził, że Liam Lawson obejmie rolę kierowcy rezerwowego Red Bull Racing po tym, jak dotychczas pełniący te obowiązki Jüri Vips został wydalony z programu z powodu rasistowskiego incydentu.

Vips, który był kierowcą testowym i rezerwowym Red Bulla, stracił swoją pozycję w austriackiej ekipie przed GP Wielkiej Brytanii. Estończyk, który na co dzień startuje w Formule 2, użył rasistowskiej obelgi podczas gry z innym juniorem Red Bulla, Lawsonem, który całe zajście transmitował na Twitchu. To właśnie Lawson zajął rolę Vipsa w Red Bulla, a ponadto będzie pełnił także rolę rezerwy w ekipie AlphaTauri.

„Liam Lawson przejął tę rolę po incydencie związanym z Jürim Vipsem” – powiedział Horner, zapytany o to, jak Red Bull planuje rozwiązać kwestię kierowców rezerwowych. „Jehan [Daruvala] wykonuje świetną pracę i śledzimy jego postępy z zainteresowaniem, podobnie jak Dennis Hauger, wszyscy kwalifikują się do super licencji. Tak wygląda obecnie nasza sytuacja”.

Daruvala w ostatnim czasie przetestował bolid McLarena z 2021 roku na torze Silverstone, pokonując 130 okrążeń. Horner stwierdził, że w rodzinie Red Bulla jest wielu świetnych kierowców.

„Oczywiście mamy sporo młodych i naprawdę obiecujących zawodników, którzy są niejako dostępni. Mamy Liama Lawsona, Dennisa Haugera ścigającego się w Formule 2 i oczywiście Daruvalę, który mimo testów w innym zespole pozostaje naszym juniorem. [Ayumu] Iwasa również pokazuje wielki potencjał – a to wszystko tylko w Formule 2. W Formule 3 świetnie jest widzieć Jonny'ego Edgara z powrotem po dość paskudnej chorobie z początku tego roku, dając mu kolejną szansę. Isack Hadjar również wykonuje świetną pracę, więc nie brakuje nam talentów, które przechodzą przez całą drogę od kartingu przez różne serie wyścigowe”.

„Taka zawsze była polityka Red Bulla: dać szansę i możliwości niektórym z tych młodych zawodników, którzy w przeciwnym razie byłyby w stanie rozwijać swoich karier”.

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze