GP Australii F1 do 2035 roku, debiut F2 i F3 w Melbourne

Władze Formuły 1 podpisały nową umowę na organizację Grand Prix w Melbourne, dzięki której runda będzie odbywała się, na pewno, do 2035 roku. Dodatkowo, od przyszłego sezonu, na torze w Australii odbywać będzie się też rywalizacja Formuły 2 oraz Formuły 3.

Grand Prix Australii 2022 przyciągnęło na tor aż 419 000 fanów, którzy podziwiali rywalizację kierowców Formuły 1. Teraz kibicie będą mogli podziwiać też wyścigi F2 i F3 – serie te zadebiutują na obiekcie w Melbourne w 2023 roku. Na przedłużenie kontaktu wpływ miały zmiany i modernizacja toru przez promotora, który zainwestować w poprawę infrastruktury w alei serwisowej, na padoku i samym torze. Za to data przyszłorocznego grand Prix w Melbourne potwierdzona zostanie po zaakceptowaniu przez Światową Radę Sportu Samochodowego.

„Melbourne to wspaniałe miasto, które jest perfekcyjne dla naszego sportu” – powiedział szef F1, Stefano Domenicali. „W tym roku widzieliśmy tam tłumy i pełnych pasji fanów i jesteśmy podekscytowani wizjami rozwoju w Australii”.

Wiadomość ta ucieszyła Martina Pakulę, ministra sportu i turystyki stanu Wiktoria. Potem pochlebnie wypowiedział się na temat przedłużenia umowy także Andrew Westacotta, szefa Australian Grand Prix Corporation: „Wiemy, jak ważny dla naszej gospodarki jest to wydarzenie i dlatego podpisaliśmy najdłuższe przedłużenie umowy w historii tych wyścigów w Melbourne”.

„Jesteśmy dumni z naszej świetnej relacji z Formułą 1 i razem rozwiniemy sport w Australii i regionie Azji oraz Pacyfiku. Wszyscy w Australian Grand Prix Corporation nie mogą doczekać się wyniesienia Grand Prix na nowy poziom na przełomie następnych trzynastu lat”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej F1

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1