Ferrari wprowadzi w Kanadzie rozwiązanie dla problemów z hydrauliką

Zespół Ferrari poinformował, że podczas Grand Prix Kanady wprowadzi rozwiązanie, które ma zapobiec podobnym problemom, jakie miał Carlos Sainz Jr podczas wyścigu w Azerbejdżanie.

Podczas niedzielnej rywalizacji na ulicznym torze w Baku jadący na czwartej pozycji Sainz był zmuszona wycofać się z walki o wyższe cele już na dziewiątym okrąż. W samochodzie Hiszpana w zakręcie nr 4 posłuszeństwa odmówił system brake-by-wire, który za pomocą elektroniki wspiera sterowanie hamulcami.

Mając zaledwie tydzień do następnego Grand Prix zespół z Maranello postanowił wprowadzić krótkoterminowe rozwiązanie, które ma na celu zapobiec podobnej awarii, ale Ferrari zapowiada prace nad skuteczniejszą metodą: „Elementy hydrauliczne samochodu Carlosa zostały już przebadane. W Kanadzie zastosujemy rozwiązanie krótkoterminowe, podczas gdy trwają prace nad rozwiązaniami średnio i długoterminowym” – czytamy w oświadczeniu zespołu.

Z kolei do Maranello dziś dotrze silnik Charlesa Leclerca, przez który Monakijczyk również wycofał się z wyścigu. Wieczorem ma zostać zakończona wstępna ocena szkód i jego potencjalna użyteczność na dalszą część sezonu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1