Pérez przedłużył kontrakt z Red Bullem

Zwycięzca ostatniego wyścigu Formuły 1 na ulicach Monte Carlo Sergio Pérez pozostanie w zespole Red Bull Racing do sezonu 2024. Szczegóły nowego kontraktu zostały uzgodnione jeszcze przed weekendem.

„To był dla mnie niesamowity tydzień” – powiedział Meksykanin. „Wygranie Grand Prix Monako jest marzeniem każdego kierowcy, a ogłoszenie następnie, że pozostanę w zespole do 2024 roku sprawia, że jestem bardzo szczęśliwy”.

„Jestem niezmiernie dumny z bycia członkiem tego zespołu i czuję się tu teraz zupełnie jak w domu. Bardzo dobrze ze sobą współpracujemy, a moje relacje z Maxem [Verstappenem] na torze i poza nim, z całą pewnością pomagają nam iść do przodu jeszcze bardziej. Nabraliśmy ogromnego rozpędu jako zespół, a ten sezon to pokazuje. Jestem podekscytowany, żeby zobaczyć, gdzie możemy zajść w przyszłości”.

Wygrywając na ulicach Monte Carlo, Pérez został najlepszym meksykańskim kierowcą F1 w historii, z trzema zwycięstwami na koncie. 32-latek zajmuje obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata.

Red Bull może być pewny swojego składu kierowców na kolejne dwa lata. Przed sezonem zespół podpisał również nową umowę z Maxem Verstappenem, która potrwa aż do 2028 roku.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Red Bull Racing

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze