Haas bez poprawek w Barcelonie

Wyścig Formuły 1 o Grand Prix Hiszpanii zawsze jest miejscem, gdzie ekipy przywożą ze sobą pakiety poprawek, mające na celu poprawę osiągów. Jednak nie będzie tak w przypadku Haasa.

Amerykańska ekipa wyjechała z Miami w minorowych nastrojach po tym, jak obaj kierowcy zostali uwikłani w kolizje z kierowcami Astona Martina. Mick Schumacher uderzył w Sebastiana Vettela, a Kevin Magnussen kilkukrotnie zderzył się z Lancem Strollem. Tym samym obaj kierowcy stracili pewną szansę na zdobycie punktów w swoim pierwszym z dwóch domowych wyścigów w Stanach Zjednoczonych.

„To było dość rozczarowujące – zarówno, jeżeli chodzi o kwalifikacje jak i wyścig – ale musimy zachować optymizm. Pozytywek jest to, że samochód jest dobry, tylko musimy zastosować właściwe ustawienia, a także sprawić, aby opony działały prawidłowo i wtedy samochód będzie na swoim miejscu” – powiedział przed wyścigiem w Hiszpanii szef ekipy.

Co ciekawe, zespół Gene’a Haasa nie wprowadzi w Hiszpanii żadnych znaczących zmian – te nadejdą dopiero za cztery-pięć wyścigów. Szef zespołu Günther Steiner przyznał, że może sobie pozwolić na poświęcenie dłuższego czasu na dopracowanie nowych części, bo ekipa może jeszcze przyspieszyć bez nich: „Hiszpania jest zwykle oczywistym miejsce do wprowadzenia ulepszeń i myślę, że wiele zespołów je zastosuje. Nie wiem jaką różnicę zrobią i co one przyniosą. Postanowiliśmy trochę poczekać z ulepszeniami, ponieważ uważam, wciąż mamy potencjał w samochodzie bez nich. Mamy dobry pakiet ulepszeń, który nadejdzie w ciągu czterech-pięciu wyścigów, więc jestem o tym przekonany [wprowadzeniu poprawek później] i nie wiem co przywiozą inni, ale więcej będę wiedzieć w poniedziałek po wyścigu”.

Źródło: haasf1team.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1