Formuła 1 kupiła grunty pod padok w Las Vegas

Już za rok Formuła 1 zawita w Las Vegas. Zanim jednak się to stanie, seria musiała kupić blisko czterdziestoakrową działkę za zawrotną sumę 240 milionów dolarów.

Inwestycja była konieczna, aby Formuła 1 miała miejsce na wybudowanie zaplecza alei serwisowej oraz padoku. Tor o długości 6,14 km będzie przebiegać między innymi przez słynny bulwar Strip, czyli Las Vegas Boulevard złożonego z najsłynniejszych hoteli oraz kasyn.

Po tym jak zespoły zostały poinformowane o tym, że padok może znajdować się nawet kilometr od toru, Greg Maffei poinformował, że Liberty Media nabyła działkę w centrum Las Vegas. Wszystkie tereny w centrum miasta należą do wspomnianych już kasyn oraz hoteli. Inwestycja jest warta 240 milionów dolarów, a całość ma zostać sfinalizowana w najbliższych dniach.

Pomimo cięcia kosztów i robienia wszystkiego, aby Formuła 1 była tania, zapowiedziano przeznaczenie kolejnych pieniędzy na promocję wyścigu.

„Formuła 1 nabiera rozpędu w Stanach Zjednoczonych” – powiedział Maffei. „Warto podkreślić, że inaczej niż to miało miejsce w większości lokalizacji, Liberty Media i Formuła 1 promuje swoje wydarzenie wraz z lokalnymi kontrahentami i Live Nation. Budowa toru wymagała większych wydatków inwestycyjnych. Za wcześnie, aby podać konkretne liczby, ale zaktualizujemy je pod koniec roku”.

„Liberty Media zawarło umowę na zakup 39 akrów na wschód od bulwaru Strip, aby zatwierdzić projekt oraz aby zapewnić przestrzeń dla garaży i padoku, a także innych potrzebnych pomieszczeń i budynków dla gości i organizacji samego wyścigu. Spodziewam się, że transakcja zostanie zamknięta w drugim kwartale, a cena to 240 milionów dolarów”.

Źródło: motorsport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze