Potwierdzono kolejne dwa sezony «Formuła 1: Jazda o życie»

Formuła 1 potwierdziła, że cieszący się ogromną popularnością serial «Formuła 1: Jazda o życie » (Formula 1: Drive to Survive) na platformie Netflix będzie miał kolejne dwa sezony.

«Jazda o życie» zadebiutowała na Netflixie w 2019 roku, w którym na przestrzeni 10 odcinków pokryto sezon 2018 Formuły 1. To właśnie ten serial miał się walnie przyczynić do wzrostu popularności o sporcie, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie już w ten weekend odbędzie się inauguracyjny wyścig o Grand Prix Miami.

Choć nowy sezon jest już kręcony od początku 2022 roku, Formuła 1 formalnie potwierdziła, że tegoroczne zmagania również ukażą się na Netflixie. Nieco zaskakujący jest też komunikat potwierdzający stworzenie nie tylko piątego, ale również szóstego sezonu.

„Formuła 1 i Netflix mogą dziś potwierdzić, że cieszący się ogromną popularnością serial «Formuła 1: Jazda o życie» został przedłużony o piąty oraz szósty sezon w serwisie Netflix” – czytamy w oświadczeniu.

„Z czasem serial zyskał na popularności, a sezon 4 przyciągnął największą jak dotąd widownię i wdarł się do tygodniowego Top 10 w 56 krajach.  Oferując bezprecedensowy dostęp, nowy sezon ponownie zabierze fanów za kulisy, aby mogli z pierwszej ręki zobaczyć, jak kierowcy i zespoły przygotowują się do walki o mistrzostwo w sezonach 2022 i 2023. W serii będzie można zobaczyć nigdy wcześniej niewidziane materiały filmowe i wywiady z największymi nazwiskami tego sportu”.

Sezon 5 «Formuła 1: Jazda o życie» będzie miał swoją premierę na niedługo przed inauguracją kolejnego sezonu mistrzostw świata w 2023 roku.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze