Volkswagen da zielone światło Audi i Porsche na dołączenie do F1?

W pierwszym tygodniu kwietnia Grupa Volkswagen ma podjąć decyzję co do swojej przyszłości w Formule 1. W planach niemieckiego przedsiębiorstwa jest możliwość reprezentowania swojego koncernu pod markami Audi i Porsche.

Od dłuższego czasu VW przygląda się różnym wariantom rozwoju na ścieżce sportowej, w tym w Formule 1. Początkowo mówiło się o możliwości zaoferowania przez VW swojego wkładu, jako producent silników, natomiast teraz wydaje się, że ta perspektywa może być jeszcze bardziej rozszerzona. Już w czwartek 7 kwietnia ma zapaść ostateczna decyzja Grupy Volkswagen odnośnie do swojej przyszłości w F1: „Miejmy nadzieję, że wtedy będziemy w stanie przekazać naszą intencję wejścia do Formuły 1. Istnieje na to duża szansa” – podał Reuters, powołując się na swoje źródła. Volkswagen odmówił komentarza w tej sprawie.

Według niepotwierdzonych informacji marka Audi miałaby dołączyć do McLarena, jako udziałowiec i zaoferować za to około 500 mln euro, natomiast Porsche mogłoby podjąć współpracę z Red Bullem, jako partner silnikowy, oferując zespołowi z Milton Keynes 100 mln euro.

Ostateczna decyzja Volkswagena ma zależeć od tego, czy Formuła 1 zrealizuje plany przejścia na paliwa syntetyczne od sezonu 2026 oraz od postępów McLarena w zakresie elektryfikacji jego pojazdów.

Źródło: reuters.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze