Albon ukarany cofnięciem na starcie następnego wyścigu za kolizję ze Strollem

Alexander Albon otrzymał karę cofnięcia o trzy pola na starcie wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Australii za spowodowanie kolizji z Lancem Strollem w końcówce rywalizacji w Arabii Saudyjskiej.

Albon uderzył w Strolla podczas walki o dalszą pozycję w pierwszym zakręcie w samej końcówce wyścigu na torze w Dżuddzie, zaś na skutek poważnych uszkodzeń samochodu nie był w stanie dojechać do mety. Z kolei kierowca Astona Martina wskutek tego incydentu obrócił się. Sędziowie, którzy zbadali sprawę, orzekli przeważającą winę Albona. W wyniku tego Taj zostanie cofnięty o trzy pola startowe na starcie wyścigu w Australii względem pozycji wywalczonej w kwalifikacjach.

„Staraliśmy się walczyć o punkty pod koniec wyścigu, a ja chciałem wyprzedzić Lance'a. Mocno się on jednak bronił i niestety doszło do kontaktu. Wycofaliśmy się z powodu przebicia opony, ale punkty były prawie na wyciągnięcie ręki i musieliśmy po nie sięgnąć” – powiedział Albon po zakończeniu wyścigu.

Oprócz kary cofnięcia, na konto Albona dopisano dwa punkty karne.

Jego zespołowy kolega Nicholas Latifi również nie dojechał do mety rywalizacji w Arabii Saudyjskiej po tym, jak uderzył w ścianę i spowodował wyjazd samochodu bezpieczeństwa na 16. okrążeniu.

Jak dotąd jedynie Williams oraz Aston Martin nie wywalczyli punktów do klasyfikacji konstruktorów.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze