Formuła 1 i FIA potwierdzają kontynuację weekendu w Arabii Saudyjskiej

Formuła 1 i FIA w sobotę rano wydali wspólne oświadczenie, w którym poinformowano, że Grand Prix Arabii Saudyjskiej odbędzie się zgodnie z harmonogramem.

Po ataku rakietowym na oddaloną około 10 kilometrów od toru stację dystrybucji koncernu naftowego Aramco, który jest jednym z głównych sponsorów Formuły 1, w piątek wieczorem doszło do serii spotkań z udziałem przedstawicieli F1, FIA, promotora wyścigu, szefów zespołów i kierowców. Podczas pierwszego z nich szefowie zespołów jednogłośnie zgodzili się na to, aby przeprowadzić wyścig w Arabii Saudyjskiej. Później jednak kierowcy zdecydowali się na własne, odrębne spotkanie, które trwało aż kilka godzin, poddając w wątpliwość czy runda na torze w Dżuddzie będzie mieć rzeczywiście miejsce.

W sobotę rano Formuła 1 oraz FIA wydali wspólne oświadczenie, w którym poinformowano, że Grand Prix Arabii Saudyjskiej odbędzie się zgodnie z planem, a podczas trwania weekendu, jak i po nim, będą prowadzone otwarte rozmowy na temat zaistniałej sytuacji.

„Formuła 1 i FIA mogą potwierdzić, że po rozmowach ze wszystkimi zespołami i kierowcami, wyścig o Grand Prix Arabii Saudyjskiej odbędzie się zgodnie z planem” – czytamy.

„Po szeroko komentowanym incydencie, który miał miejsce w piątek w Dżuddzie, odbyła się obszerna dyskusja pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi stronami, saudyjskimi władzami rządowymi i agencjami bezpieczeństwa, które w pełni i szczegółowo zapewniły, że impreza jest bezpieczna. Uzgodniono z wszystkimi zainteresowanymi stronami, że przez cały czas trwania imprezy i w przyszłości będzie prowadzony jasny i otwarty dialog”.

Trzecia sesja treningowa ma rozpocząć się o godzinie 15:00, zaś kwalifikacje – o 18:00.

Źródło: Z wykorzystaniem formula1.com

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze