Grand Prix Arabii Saudyjskiej będzie kontynuowane

Promotor wyścigu o Grand Prix Arabii Saudyjskiej Formuły 1 zdecydował o kontynuowaniu wydarzenia zgodnie z planem, pomimo ataku rakietowego na pobliską stację dystrybucji koncernu naftowego.

Placówka została zaatakowana w trakcie pierwszej sesji treningowej Formuły 1, co doprowadziło do nadzwyczajnego spotkania szefów zespołów z FOM i promotorem. Ten zapewnił, że jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo wyścigowi.

„Zdajemy sobie sprawę z popołudniowego ataku na stację dystrybucji Aramco w Dżdudzie” – czytamy w oświadczeniu Saudi Motorsport Company. „Pozostajemy w bezpośrednim kontakcie ze służbami bezpieczeństwa Arabii Saudyjskiej, a także Formułą 1 oraz FIA, aby zapewnić, że wszystkie konieczne środki bezpieczeństwa i ostrożności zostaną zachowane, aby zagwarantować bezpieczeństwo wszystkim odwiedzającym Grand Prix Arabii Saudyjskiej oraz wszystkim kierowcom, zespołom i udziałowcom”.

„Weekend wyścigowy będzie kontynuowany zgodnie z harmonogramem. Bezpieczeństwo wszystkich naszych gości pozostaje naszym głównym priorytetem i nie możemy się doczekać, aby powitać fanów na weekend znakomitego ścigania i rozrywki”.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze