Herta dołącza do programu McLarena

Colton Herta przetestuje w tym roku samochodów Formuły 1. Utalentowany Amerykanin, który wygrał dwa z trzech ostatnich wyścigów IndyCar, dołączy do programu McLarena i będzie jeździć ubiegłorocznym samochodem brytyjskiej ekipy.

Ze względu na wprowadzenie do Formuły 1 samochodów nowej generacji, tegoroczny regulamin techniczny wyjątkowo dopuszcza wykorzystanie ubiegłorocznych modeli w «testach poprzednich samochodów». Zwykle dozwolone jest wykorzystanie aut przynajmniej sprzed dwóch lat. McLaren nie ukrywa, że jest to znakomita okazja, aby sprawdzić Hertę w kontekście kandydata na kierowcę F1.

„Colton dowiódł swojego talentu w IndyCar i ciekawie będzie zobaczyć, jak dostosuje się do samochodu F1” – powiedział szef zespołu McLarena Andreas Seidl. „Wierzymy, że ten program testowy zapewni mu wartościowe doświadczenie i pokaże zalety rozszerzenia testów poprzednich samochodów w celu wykazania się obiecujących talentów”.

Herta dodał: „Chcę podziękować McLarenowi za możliwość przejechania moich pierwszych okrążeń w samochodzie Formuły 1, co zawsze było na mojej liście życzeń. To będzie wspaniała okazja, żebym zyskał cenne doświadczenie w nowej formie motorsportu i nauczył się czegoś od tak doświadczonego zespołu jak McLaren w F1”.

21-latek jest wymieniany jako główny kandydat do fotela w zespole Andretti Global, jeśli aplikacja Michaela Andrettiego w sprawie dołączenia do F1 zostanie rozpatrzona pomyślnie. Herta jeździ obecnie dla ekipy Andrettiego w IndyCar.

McLaren ma podać harmonogram testów Herty w późniejszym terminie.

Źródło: mclaren.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze