F1 zrywa kontrakt na organizację Grand Prix Rosji

Właściciele Formuły 1 zdecydowały się całkowicie zerwać stosunki z promotorem wyścigu o Grand Prix Rosji. Już w ubiegłym tygodniu ogłoszono, że tegoroczny wyścig nie dojdzie do skutku.

Wyścig o Grand Prix Rosji odbywał się od 2014 roku w parku olimpijskim w Soczi. Tegoroczna edycja miała być ostatnią przed przeniesieniem rundy na nowy tor Igora Drive w okolicach Petersburga. W ubiegły czwartek po posiedzeniu komisji F1 zdecydowano odwołać tegoroczny wyścig, a teraz FOM zdecydowało o wykreśleniu rundy z kalendarza także w kolejnych latach.

„Formuła 1 może potwierdzić, że zerwała kontrakt z promotorem Grand Prix Rosji” – czytamy w oświadczeniu. „Oznacza to, że Rosja nie będzie mieć wyścigu w przyszłości”.

Grand Prix Rosji od samego początku było negatywnie postrzegane przez opinię publiczną, ze względu na bezpośrednie zaangażowanie Władimira Putina. Prezydent Rosji był również częstym gościem na podium.

Sugeruje się, że jakakolwiek współpraca F1 z promotorem wyścigu nie nastąpi tak długo jak Putin będzie znajdować się przy władzy.

Kontrakt na organizację Grand Prix Rosji miał obowiązywać do 2025 roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze