Znamy pierwsze nazwiska piątkowych kierowców w sezonie 2022

Jedną z nowości w regulaminie sportowym Formuły 1 na sezon 2022 jest obowiązek przeznaczenia przez zespoły dwóch sesji treningowych w ciągu roku dla młodych kierowców. Choć mistrzostwa jeszcze nie wystartowały, poznaliśmy już prawdopodobne pierwsze nazwiska kierowców, którzy poprowadzą auta F1 podczas weekendów Grand Prix.

Juniorzy Red Bulla Jüri Vips i Liam Lawson zasiądą w tym roku za kierownicą samochodów Red Bull Racing i Scuderia AlphaTauri – zdradził szef drugiej z ekip Franz Tost.

„Oczywiście to również decyzja Red Bulla” – powiedział Włoch. „Obecnie kierowcami są Liam Lawson i Vips. Myślę, że Vips będzie jeździł dla Red Bull Racing, a Lawson dla Scuderia AlphaTauri. Testował już dla nas w Abu Zabi, wykonał dobrą robotę, będzie jeździć w tym roku w Formule 2 i zobaczymy, jakie będą kolejne kroki”.

Kierowca McLarena w IndyCar Patricio O’Ward jest niemal pewnym kandydatem do poprowadzenia samochodu F1 ekipy podczas weekendu wyścigowego. Meksykanin jeździł już zeszłorocznym autem podczas testów w Abu Zabi.

„Nie zdecydowaliśmy jeszcze, ale z pewnością jest kandydatem” – powiedział szef McLarena Zak Brown.

Amerykanin dodał, że zespół rozważa poświęcenie treningów dwóm różnym kierowcom z padoku IndyCar – choć nie chciał zdradzić, kogo jeszcze ma na myśli, spekuluje się, że może być to Colton Herta: „Colton jest bardzo dobry. Bardzo dobry. Był bardzo imponujący”.

Zgodnie z przepisami, za młodego kierowcę uznaje się takiego, który wystartował w nie więcej niż dwóch wyścigach F1.

Źródło: crash.net, the-race.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze