Zespół Andrettiego wejdzie do Formuły 1 w 2024 roku?

Mistrz świata Formuły 1 z 1978 roku Mario Andretti poinformował na Twitterze, że jego syn Michael złożył wniosek do FIA w sprawie założenia zespołu F1, który miałby dołączyć do stawki już w sezonie 2024.

Po tym, jak nie udało się dokonać przejęcia Alfy Romeo w końcówce ubiegłego roku, Michael Andretti zdaje się nie ustawać w próbach dołączenia do F1. Według Mario Andrettiego, jego syn miałby wystawić własny zespół Andretti Global, który dołączyłby do stawki już za 2 lata.

„Michael złożył wniosek do FIA o utworzenie nowego zespołu F1, który wystartuje w 2024 roku. Jego zespół, Andretti Global, ma odpowiednie zasoby i spełnia wszystkie wymagania. Teraz trwa oczekiwanie na decyzję FIA” – napisał Mario Andretti na Twitterze.

Poprzednio Michael Andretti próbował wykupić większościowy, 80-procentowy pakiet udziałów w Islero Investments, aktualnego właściciela Saubera, który nadzoruje operacjami Alfy Romeo w Formule 1. Umowa, która miała być bliska podpisania, została jednak odrzucona w październiku przed GP Stanów Zjednoczonych. Według spekulacji, przyczyną niepowodzenia przejęcia miały być kwestie związane z kontrolą nad zespołem, a nie w wyniku ewentualnych problemów finansowych.

Sam zespół Andretti Autosport potwierdził doniesienia na temat złożenia wniosku do FIA w sprawie stworzenia zespołu Formuły 1.

Jeśli Andretti dołączyłby do F1 jako nowy zespół, byłaby to pierwsza od 2016 roku nowa ekipa. Wówczas do Formuły 1 wszedł – również amerykański – zespół Haas, który do tej pory rywalizuje w mistrzostwach świata.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze