Oracle sponsorem tytularnym Red Bull Racing

Amerykański gigant technologiczny, firma Oracle, zostanie sponsorem tytularnym Red Bull Racing w sezonie 2022 Formuły 1 po ubiegłorocznym odejściu Hondy ze sportu. Zespół z Milton Keynes będzie w ten sposób nazywał się Oracle Red Bull Racing.

Oracle dołączył do Red Bulla w marcu ubiegłego roku jako partner technologiczny dzięki podpisaniu wieloletniej umowy. Już po niecałym roku współpracy partnerstwo zostanie wzmocnione przez sponsoring tytularny. Według Red Bulla, wykorzystanie Oracle Cloud Infrastructure pomogło w zdobyciu tytułu wśród kierowców przez Maxa Verstappena dzięki możliwości zwiększenia liczby przeprowadzonych symulacji wyścigu 1000-krotnie, a także ich dokładność 10-krotnie.

Według spekulacji, umowa ma trwać 5 lat, a co roku Red Bull z tytułu sponsoringu ma otrzymywać aż 100 milionów dolarów rocznie. Ogłoszenie współpracy nastąpiło podczas prezentacji nowego samochodu ekipy na sezon 2022.

Red Bull zamierza „rozszerzyć wykorzystanie Oracle Cloud w najważniejszych obszarach operacyjnych, w tym strategii wyścigowej opartej na analizie, zoptymalizowanym rozwoju silnika, sztucznej inteligencji i oparte o uczenie maszynowe uczenie kierowców, a także dostosowanie wrażenia do potrzeb kibiców”.

Zasoby Oracle zostaną również wykorzystane przez oddział Red Bull Powertrains, który będzie skupiał się na przygotowaniu nowego silnika dostosowanego pod przepisy na sezon 2026.

„Oracle Cloud umożliwił nam podejmowanie decyzji w dniu wyścigu, które pomogły Maxowi Verstappenowi zdobyć mistrzostwo kierowców w sezonie 2021” – powiedział szef Red Bull Racing Christian Horner. „Szybkie odkrywanie możliwości i reagowanie na nie ma kluczowe znaczenie dla naszego sukcesu na torze i poza nim, a Oracle jest integralną częścią tych starań. Każdy element naszej wydajności jest napędzany przez analizę danych. Posiadanie Oracle jako naszego sponsora tytularnego świadczy o zaufaniu, jakie mamy do ich wiedzy i zdolności do zapewnienia prawdziwej przewagi konkurencyjnej”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Oracle Red Bull Racing

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze