Horner wylicytował wycieczkę po fabryce Mercedesa

Podczas corocznej gali Autosportu przeprowadzono szereg aukcji charytatywnych. Jedną z nich była możliwość wejścia do fabryki fabrycznego zespołu Formuły 1 Mercedesa-AMG w Brackley, którą wylicytował... szef konkurencyjnej ekipy Red Bull Racing Christian Horner.

Brytyjczyk wygrał licytację, która osiągnęła ostateczną kwotę 4 tysięcy funtów. Wycieczka obejmuje wejście do działu projektowego, testowego, rozwojowego oraz do miejsc, gdzie budowany jest samochód Formuły 1. Na teren fabryki będą mogły wejść cztery osoby, a samo zwiedzanie można zrealizować pomiędzy marcem a październikiem 2022 roku.

Nie wiadomo, czy Horner zostanie faktycznie wpuszczony na teren fabryki konkurenta. Regulamin aukcji zabrania bowiem udziału pracownikom zespołów F1. Co ciekawe, Horner nie wpisał w formularzu poprawnie swojego imienia, przedstawiając się jako «Chrisrian», prowokując serię żartów na temat próby ukrycia swojej tożsamości. Zainteresowany przyznał się jednak dziennikarzom, że to on jest zwycięzcą licytacji – zażartował nawet, że chciałby zabrać około 20 członków swojej ekipy, w tym głównego projektanta Adriana Neweya, i jest najbardziej ciekawy tego, na co Mercedes-AMG wydaje pieniądze w ramach limitu budżetowego.

To nie jest pierwszy raz, kiedy szef zespołu F1 wylicytował zwiedzanie fabryki konkurencji. W 2019 roku Zak Brown zapłacił najwięcej za zwiedzanie fabryki Red Bulla w Milton Keynes, a cała kwota została przekazana Fundacji Halow Project, która wspiera dzieci powyżej 16. roku życia i które mają problemy z nauką. 

Później sam zainteresowany – zaopatrzony w kamery i aparaty fotograficzne – żartował na Twitterze, że na pewno ktoś się zorientuje. 

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze