O’Sullivan dołącza do akademii juniorów Williamsa

Zespół Williams ogłosił, że Zak O’Sullivan został nowym członkiem akademii kierowców juniorskich ekipy z Grove.

„To dla mnie zaszczyt, że mogę dołączyć do Akademii Williamsa” – mówił Brytyjczyk. „Jest to dla mnie niesamowita okazja i chciałbym bardzo podziękować Jostowi [Capito], [dyrektorowi sportowemu] Svenowi [Smeetsowi], jak i całemu zespołowi za zaufanie. Ekipa Williamsa jest jedną z najbardziej utytułowanych i szanowanych drużyn w historii Formuły 1 i wielokrotnie spod ich skrzydeł wychodziły wielkie talenty. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia współpracy”.

W 2019 roku O’Sullivan startował w Ginetta Junior Championship, w której zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej. W 23. wyścigach 11 razy stawał na podium, z czego trzy razy wygrywał. Rok później rozpoczął starty w brytyjskiej F4, gdzie ponownie zajął drugie miejsce, zdobywając 18 podiów i dziewięciokrotnie wygrywając. Pierwszy tytuł mistrzowski zdobył w 2021 roku ścigając się w GB3 Championship. Brytyjczyk na podium stawał czternastokrotnie, siedem razy na najwyższym jego stopniu. W sezonie 2022 będzie startował w Formule 3 w zespole Carlin.

Sven Smeets dodał: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy ogłosić Zaka jako nowego członka Akademii Williamsa. Świetny sezon w GB3 Championship pokazał, że Zak ma wielki talent. Nie możemy doczekać się pracy z Zakiem, jak również żeby pomagać mu w rozwoju”.

O’Sullivan będzie pracował z ekipą w siedzibie zespołu w Grove. Będzie pomagał ekipie w rozwijać samochód pracując w symulatorze.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Williams

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze