Verstappen i Mercedes nominowani do Nagrody Laureusa

Max Verstappen oraz zespół Mercedes, którzy w ubiegłym roku wywalczyli tytuły mistrzów świata w Formule 1, otrzymali nominacje do corocznej Nagrody Laureusa. Ponadto, wśród nominowanych do nagrody Sportowca Roku znalazł się Robert Lewandowski.

Laureus World Sports Awards zostały ustanowione w 1999 roku w celu uznania osiągnięć sportowych wśród dyscyplin rozgrywanych na całym świecie. Verstappen, podobnie jak Robert Lewandowski, zostali nominowani do nagrody Sportowca Roku, podczas gdy Mercedes – do nagrody Drużyny Roku.

„Dziękuję światowym mediom za nominowanie mnie do nagrody Sportowca Roku Laureusa. To wspaniałe, że zostałem nominowany po intensywnym ubiegłorocznym sezonie Formuły 1” – powiedział Verstappen.

„Największe podziękowania muszę jednak skierować do mojego zespołu, Red Bull Racing, który wspólnie z Hondą dostarczył mi zwycięski bolid. Przez wiele lat zespół walczył i naciskał, aby stać się lepszym i zmniejszyć stratę, a w końcu się to udało. Niesamowite jest być mistrzem świata. Wielkie podziękowania dla moich kibiców za wsparcie, to naprawdę wspaniałe widzieć ich na całym świecie”.

W przeszłości tylko mała grupa kierowców Formuły 1 otrzymała nagrodę. Michael Schumacher był laureatem w 2002 i 2004 roku, Sebastian Vettel w 2014 roku, a Lewis Hamilton podzielił się nagrodą z Lionelem Messim w 2020 roku. Verstappen dodatkowo był nominowany do nagrody Odkrycie Roku 2016, zaś Mercedes do nagrody Drużyny Roku – aż ośmiokrotnie z rzędu. Niemiecki zespół sięgnął po nagrodę w 2018 roku, a także w sezonie 2010 za mistrzowski tytuł zdobyty przez Brawn GP. Wcześniej, w 2006 roku, tę nagrodę wywalczył również zespół Renault.

Ceremonia Laureus World Sports Awards odbędzie się w kwietniu i zostanie zorganizowana wirtualnie. Laureaci zostaną wybrani za pomocą głosów 71 członków Laureus World Sports Academy.

Źródło: verstappen.com, motorsportweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze