Tor w Dżuddzie przejdzie modyfikacje przed tegorocznym Grand Prix

Dyrektor generalny wyścigu o Grand Prix Arabii Saudyjskiej Martin Whitaker, poinformował, że obiekt w Dżuddzie przejdzie modyfikacje przed kolejnym wyścigiem Formuły 1.

Celem wprowadzenia zmian ma być poprawa bezpieczeństwa dla kierowców, a także lepsze usytuowanie trybun, aby kibice w bardziej komfortowy sposób mogli obserwować widowisko: „Postaramy się poprawić w niektórych obszarach podczas naszego drugiego wydarzenia” – wyjaśnił Whitaker.

„Po pierwsze, nastąpi jedna lub dwie drobne zmiany na torze. Te poprawki są bezpośrednio związane z linią wzroku kierowcy z kokpitu. To minimalna praca, ale pomoże poprawić widoczność do przodu w kilku zakrętach. Po drugie, wprowadzimy niewielkie modyfikacje barier, które będą faworyzować linie, którymi poruszają się kierowcy po obiekcie”.

Ze względu na napięty harmonogram prac i przygotowanie ulicznego toru do pierwszego w historii Grand Prix Arabii Saudyjskiej na czas, część infrastruktury wokół obiektu nie została ukończona, dlatego kontynuacja praca powinna zapewnić znaczną poprawę, zwłaszcza dla fanów uczestniczących weekendzie wyścigowym: „Jest kilka obszarów, nad którymi pracujemy, aby poprawić widowisko dla fanów, którzy wrócą na tor w marcu. Planujemy przesunąć niektóre kąty trybun, aby poprawić widoczność, jednocześnie planując przy tym zwiększyć ich rozmiar, a także rozbudować strefy kibica, które cieszyły się ogromną popularnością”.

„Musieliśmy przygotować cały obiekt w krótkim czasie, ale teraz dzięki krótkiej przerwie przed naszym drugim wyścigiem jesteśmy lepiej przygotowani do zrozumienia naszych ograniczeń. Ze względu na naszą lokalizację nie możemy zbyt wiele zmienić, ponieważ tor znajduje się na wąskim pasie lądu obok morza, ale przyglądamy głównie wyjściom i wejściom na tor”.

„Ze względu na ograniczenia lokalizacji toru problemem było również zarządzanie ruchem, a układ dróg powodował niepotrzebne opóźnienia. Wyciągnęliśmy lekcje i sporo się nauczyliśmy. Teraz mamy czas, aby rozwiązać te aspekty i upewnić się, że każdy, kto wróci do nas, będzie miał równie dobre, jeśli nie lepsze doświadczenia”.

Whitaker zapewnił również, że budowa docelowego obiektu dla Formuły 1 idzie zgodnie z planem, ale obecnie zarządcy toru Corniche koncentrują się na wysiłkach przed drugim Grand Prix Arabii Saudyjskiej: „Budowa Qiddiya w pobliżu Rijady jest w toku, ale w tej chwili koncentrujemy się bardzo na Dżuddzie i na maksymalizacji możliwości na tym fantastycznym torze. Niewiele jest takich obiektów, jak Corniche, który jest wymagający, dynamiczny, długi, superszybki i znajduje się w tak oszałamiającej lokalizacji”.

Źródło: motorsportweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze