Sargeant poprowadzi samochód Williamsa podczas testów

Logan Sargeant poprowadzi samochód Williamsa podczas posezonowych testów na torze Yas Marina w Abu Zabi. Amerykanin został członkiem akademii ekipy z Grove w październiku tego roku. Do jego zadań należy praca w symulatorze oraz współpraca przy tworzeniu samochodu FW43B. Dzięki testowi, 20-latek będzie mieć okazję nie tylko poznać pracę zespołu na torze, ale również poznać samochód Williamsa. Dla Sargeanta będzie to pierwszy test w samochodzie Formuły 1.

„Nie mogę się doczekać mojej pierwszej jazdy w samochodzie Formuły 1 i chcę podziękować ekipie za wiarę we mnie i za danie mi tej niesamowitej szansy” – powiedział Sargeant, który przed tygodniem zadebiutował w Formule 2. „Spędziłem trochę czasu w symulatorze zapoznając się z nim, co pozwoliło mi poznać charakter FW43B, ale możliwość wyjazdu na tor będzie niesamowitym doznaniem, którego nie zapomnę. Pojadę na test i pokażę się z jak najlepiej strony i postaram się nauczyć od ekipy najwięcej jak tylko mogę”.

Kierowca Formuły 3 wielokrotnie stawał na podium, a w sezonie 2020 był na podium klasyfikacji generalnej, przegrywając tytuł o zaledwie cztery punkty z Oscarem Piastrim. Jego plany co do ewentualnych startów w sezonie 2022 mają być ogłoszone na dniach.

Dyrektor Sportowy Williamsa Sven Smeetss dodał: „Z niecierpliwością czekam, aby zobaczyć Logana w FW43B i jestem szczęśliwy, że Williams może go wprowadzić po raz pierwszy do Formuły 1. Jestem przekonany, że to będzie wyjątkowy moment dla niego. Nie będziemy używać prototypowego samochodu z oponami 18 calowymi, ale to nadal będzie dla nas opłacalny test. To będzie również niesamowita okazja dla Logana, jak zachowywać się na torze”.

Testy na torze Yas Marina zostały zaplanowane na 14-15 grudnia i będzie to ostatnia aktywność Formuły 1 w sezonie 2021.

Źródło: williamsf1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze