Abu Zabi pozostaje w kalendarzu F1 do 2030 roku

Formuła 1 podpisała nowy kontrakt z organizatorami wyścigu o Grand Prix Abu Zabi. Runda na torze Yas Marina będzie kończyć sezon mistrzostw świata przez kolejnych 10 lat.

„Cieszymy się z podpisania kontraktu, który potwierdza, że będziemy ścigać się tu do 2030 roku” – powiedział szef Formuły 1 Stefano Domenicali. „Nie możemy się doczekać finału sezonu w ten weekend, gdzie zostanie napisany kolejny rozdział historii Formuły 1. Promotor zawsze zapewnia doskonałe show na finał sezonu, a ostatnie zmiany mające poprawić ściganie na Yas Marina jeszcze bardziej ekscytują nas na nadchodzące wyścigi w Abu Zabi”.

Szef promotora ADMM Saif Al Noaimi dodał: „Grand Prix Abu Zabi i tor Yas Marina co roku stanowią reklamę Abu Zabi i Zjednoczonych Emiratów Arabskich dla setek milionów ludzi przed telewizorami. Podpisanie nowej, wieloletniej umowy z Formuły 1 nie tylko potwierdza siłę naszych relacji, ale potwierdza nasze zaangażowanie w dążeniu do tworzenia światowej klasy weekendu wyścigowego ku radości wszystkich”.

Wyścig na torze Yas Marina jest częścią kalendarza Formuły 1 od 2009 roku.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Yas Marina

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze