Aston Martin pozyskuje szefa działu aerodynamicznego Mercedesa

Zespół Aston Martin ogłosił zatrudnienie Erica Blandina, który pełni rolę szefa działu aerodynamiki w Mercedesie, a swoją nową pracę ma zacząć pod koniec 2022 roku.

Pozyskanie Blandina jest kolejną częścią kampanii rekrutacyjnej Astona Martina, który już wcześniej sięgnął po wysoko postawionych specjalistów z Red Bulla. Jednocześnie to pierwsze zatrudnienie znaczącego inżyniera z Mercedesa, który dostarcza jednostki napędowe Astonowi Martinowi.

„Możemy potwierdzić, że Eric Blandin rozpocznie pracę w zespole Aston Martin Cognizant w przyszłym roku. Dokładna data startu współpracy nie jest jeszcze potwierdzona. Jego przejście z zespołu Mercedesa-AMG do naszego będzie pokojowe” – czytamy w oświadczeniu Astona Martina.

Blandin został szefem aerodynamików w Mercedesie w 2017 roku, a wcześniej pełnił rolę głównego aerodynamika. Przed dołączeniem do Mercedesa pracował również na podobnym stanowisku w Ferrari, a jeszcze wcześniej – w Red Bullu. Uważa się, że Blandin jeszcze pracuje w Mercedesie, jednak wkrótce przejdzie na urlop związany z okresem wypowiedzenia. Pracę w Astonie Martinie będzie mógł rozpocząć pod koniec 2022 roku.

Mniej więcej w tym samym okresie do ekipy dołączy również Dan Fallows, który zostanie dyrektorem technicznym. Fallows jest szefem działu aerodynamiki w Red Bullu, który – według sugestii – nie chciał przedwcześnie zwolnić go z umowy, która kończyła się na początku 2023 roku. Również on miał do niedawna jeszcze pracować w fabryce, ale zgodnie z informacjami przeszedł już na urlop.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league