Przedłużono kontrakt na organizację Grand Prix Chin

Choć wyścig o Grand Prix Chin odbył się po raz ostatni w 2019 roku i nie pojawi się w przyszłorocznym kalendarzu, nadal obowiązuje umowa na jego organizację. Została ona właśnie przedłużona do 2025 roku.

Porozumienie pomiędzy Formułą 1, Chińską Federacją Sportu Samochodowego i Motocyklowego, Urzędem Sportu w Szanghaju oraz promotorem zostało oficjalnie ogłoszone przed południem czasu chińskiego. Wyścig na zbudowanym specjalnie w tym celu torze odbywa się od 2004 roku.

„To wspaniała wiadomość dla wszystkich naszych fanów w Chinach i cieszymy się, że możemy ogłosić porozumienie, dzięki któremu będziemy się ścigać w Szanghaju do 2025 roku” – powiedział szef Formuły 1 Stefano Domenicali. „Nasza relacja z promotorem jest bardzo silna i chcemy ją kontynuować. Wszyscy jesteśmy rozczarowani, że Chiny nie mogły znaleźć się w przyszłorocznym kalendarzu ze względu na trwającą pandemię, będą one przywrócone do kalendarza, gdy tylko warunki na to pozwolą i nie możemy doczekać się, aby zobaczyć fanów na trybunach możliwie jak najszybciej”.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze