Alonso kolejnym kierowcą z karą za wymianę silnika

Zespół Alpine podjął decyzję o wymianie jednostki napędowej w samochodzie Fernando Alonso, który z powodu otrzymanej kary do wyścigu o Grand Prix Stanów Zjednoczonych wystartuje z końca stawki.

W bolidzie Hiszpana zamontowano czwarty silnik spalinowy, turbosprężarkę oraz MGU-H, a także trzecie MGU-K, elektronikę sterującą i akumulator, jak również już dziewiąty wydech.

Alonso nie zaliczył zbyt dobrego piątku, ponieważ musiał przerwać swój program po zatrzymaniu się na poboczu na początku pierwszego treningu. Z kolei w drugiej sesji obrócił on swój samochód i delikatnie uderzył w ścianę.

„To nie był łatwy i gładki piątek” – powiedział Alonso po piątkowych treningach. „Najpierw usterka w pierwszym treningu, a później obrót w drugiej sesji. Myślę, że nie odblokowaliśmy jeszcze osiągów w naszym samochodzie i walczymy ze znalezieniem balansu. Zobaczymy – jest dużo pracy do wykonania”.

Oprócz Alonso, kary za wymianę komponentów silnika otrzymali również Valtteri Bottas, Sebastian Vettel oraz George Russell.

Obecny sezon jest dla Alonso całkiem dobry. W ostatnich 11. wyścigach kierowca Alpine nie kończył rywalizacji w czołowej dziesiątce tylko dwa razy, wliczając w to ostatnią rundę w Turcji.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze