Sargeant dołączył do akademii kierowców Williamsa

Kierowca Formuły 3 Logan Sargeant związał się z zespołem Williamsa. Amerykanin dołączy do szkółki juniorskiej ekipy z Grove długoterminową umową.

Dwudziestoletni kierowca w ubiegłym sezonie zajął trzecie miejsce klasyfikacji generalnej z dwoma zwycięstwami i sześcioma miejscami na podium. Regularnie zdobywał dobre wyniki, czym przykuł uwagę zespołu Formuły 1. Sargeant jest zadowolony z pokonania kolejnego kroku w swojej karierze.

„Jestem zachwycony, że mogę dołączyć do Akademii Kierowców Williams Racing” – powiedział. „To zespół z nie tylko fantastyczną historią, ale także wspaniałymi osiągnięciami we wprowadzaniu młodych talentów do Formuły 1. Jestem naprawdę podekscytowany rozpoczęciem współpracy i nie mogę się doczekać, aby zacząć działać”.

Jost Capito, dyrektor generalny i szef zespołu Williamsa, również jest zadowolony z zatrudnienia nowego juniora: „Jestem bardzo zadowolony z powitania Logana w akademii kierowców Williamsa. Zaprezentował swój talent w Formule 3, konsekwentnie osiągając dobre wyniki w bardzo konkurencyjnej stawce. Jestem dumny, że Williams odegra rolę we wspieraniu kolejnego kierowcy, który będzie mógł urosnąć na kolejnego utalentowanego kierowcę”.

Logan Sargeant dołączy do innych juniorów szkółki juniorskiej Williamsa: Roya Nissanego, Jacka Aitkena i Jamie Chadwick.

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze