Acura na samochodach Red Bulla i AlphaTauri w GP USA

Red Bull Racing oraz AlphaTauri będą ścigać się z logotypami marki Acura podczas nadchodzącego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Stanów Zjednoczonych.

Acura była regularnie obecna w Formule 1 podczas wyścigów mistrzostw w Ameryce Północnej w latach 80. i 90. Marka, która jest działem Hondy ukierunkowana pod sprzedaż samochodów luksusowych za naszym zachodnim oceanem, powróci do F1 dzięki obecności na samochodach Red Bull Racing oraz AlphaTauri podczas weekendu na torze Circuit of the Americas w Austin. W przypadku obu zespołów logo Hondy widoczne na tylnym skrzydle zostanie zastąpione marką Acura, która będzie również obecna na wizjerach i kombinezonach kierowców.

„Jako marka Hondy [produkująca samochody] o wysokich osiągach obecna w Ameryce Północnej, słusznym i właściwym daje się, aby Acura była obecna na samym szczycie motorsportu: Formule 1” – powiedział Christian Horner, szef Red Bulla. „Cieszymy się, że możemy powitać ich z powrotem podczas tegorocznego Grand Prix Stanów Zjednoczonych. Pamiętam, jak Alain Prost wygrał Grand Prix USA w 1989 roku z Acurą na swoim wizjerze, więc mam nadzieję, że posiadanie marki z nami w ten weekend na Circuit of the Americas przyniesie nam ten sam wynik”.

Jako że Honda odchodzi z Formuły 1 wraz z końcem tego sezonu, ten weekend w Stanach Zjednoczonych wyznaczy ostatnią wizytę japońskiego producenta jako dostawcy silników.

„To wyjątkowe, że Acura stała się częścią naszego partnerstwa z Red Bull Racing Honda i Scuderia AlphaTauri Honda podczas tegorocznego wyścigu o Grand Prix Stanów Zjednoczonych” – dodał Masashi Yamamoto, dyrektor zarządzający Hondy w F1. „Do tej pory był to niesamowity sezon i jesteśmy dumni, że możemy dodać markę Acura do naszej historii na ten kultowy wyścig F1 w Ameryce”.

Acura jest ponadto obecna w amerykańskich wyścigach poprzez serię IMSA, gdzie rywalizują dwa samochody Acura ARX-05 w klasie DPi.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze