Aston Martin zamierza odwołać się od dyskwalifikacji Vettela

Zespół Aston Martin poinformował sędziów o chęci odwołania się od kary dyskwalifikacji Sebastiana Vettela z wyników Grand Prix Węgier z powodu niedostarczenia wymaganej ilości paliwa po wyścigu.

Vettel wykorzystał chaos na pierwszym okrążeniu zmagań na Hungaroringu i awansował na trzecie miejsce, jadąc za Lewisem Hamiltonem i Estebanem Oconem. Po czerwonej fladze tuż przed restartem wszyscy kierowcy, za wyjątkiem Hamiltona, zjechali do boksów po opony typu slick, w wyniku czego Brytyjczyk zaliczył pit stop okrążenie później, a liderem został Ocon. Korespondencyjna walka między Francuzem a kierowcą Astona Martina trwała cały wyścig, jednak zwycięsko z niej wyszedł Ocon, który dał sobie i Alpine pierwsze zwycięstwo w Formule 1.

Po wyścigu delegat techniczny FIA nie był w stanie uzyskać z samochodu Vettela wymaganej próbki w postaci 1 litra paliwa celem badań. Aston Martin otrzymał kilka szans na wydobycie odpowiedniej ilości ze zbiornika, lecz bezskutecznie. W wyniku tego sędziowie poinformowali o naruszeniu regulaminu technicznego FIA, co skutkowało dyskwalifikacją Vettela z wyników GP Węgier i utratą drugiego miejsca.

Aston Martin niemal natychmiast poinformował FIA o chęci złożenia odwołania od tej decyzji. Tym samym samochód Vettela został zabezpieczony i zaplombowany przez departament techniczny FIA. Sam zespół zadeklarował z kolei, że usunięcie elementów samochodu celem przetransportowania go do siedziby FIA w żaden sposób nie zakłóci i nie wpłynie na pobranie wymaganej ilości paliwa.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league