Kubica wystąpi w pierwszym treningu przed Grand Prix Węgier

Zespół Alfa Romeo Racing Orlen potwierdził, że Robert Kubica weźmie udział w pierwszej sesji treningowej przed Grand Prix Węgier, w którym znajdzie się za kierownicą samochodu Kimiego Räikkönena.

Kubica, podobnie jak przed rokiem, pełni w tym sezonie rolę kierowcy testowego i rezerwowego w Alfie Romeo. Wcześniej w tym sezonie pojawiał się w pierwszych treningach przed Grand Prix Hiszpanii w Barcelonie oraz Grand Prix Styrii na Red Bull Ringu. Ponadto wziął on udział w testach 18-calowych opon w trakcie sezonu w Barcelonie.

Teraz Polak ponownie zasiądzie za kierownicą Alfy Romeo C41 należącego do Räikkönena podczas pierwszego treningu w Budapeszcie.

„Zawsze fajnie jest wrócić do samochodu, zwłaszcza w Budapeszcie, który jest najbliżej położonym wyścigiem w kalendarzu względem Polski” – powiedział Kubica. „Na trybunach zawsze jest wielu polskich kibiców i wiem, że gdy w piątek wyjadę z garażu, będzie wiele flag, które mnie powitają. Oczywiście, gdy już jesteś w samochodzie, koncentrujesz się na jak najlepszym wykonaniu pracy dla zespołu i zaoferowaniu pomocy naszym inżynierom w ustawieniu samochodu. Różnice w środku stawki są naprawdę niewielkie, więc każda poprawa może być kluczowa”.

Z kolei Frédéric Vasseur, szef zespołu Alfa Romeo Racing Orlen, dodał: „Jak dotąd w tym sezonie Robert wykonał naprawdę dobrą pracę dla zespołu i jesteśmy podekscytowani z jego powrotu do samochodu w Budapeszcie. Jego opinie techniczne naprawdę pomogły nam w przygotowaniu samochodu i jesteśmy przekonani, że może nam pomóc w uzyskaniu dodatkowego tempa z naszego pakietu w miarę postępu sezonu”.

Pierwszy trening przed Grand Prix Węgier rozpocznie się w piątek o godzinie 11:30. Niedzielny wyścig na Hungaroring zaplanowano na 15:00.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Alfa Romeo Racing Orlen

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league