FIA wycofuje się z niektórych zmian w pit-stopach

Międzynarodowa Federacja Samochodowa zdecydowała się odłożyć w czasie oraz zmodyfikować treść dyrektywy technicznej mającej spowodować wydłużenie pit-stopów w Formule 1.

Pod koniec czerwca Federacja przedstawiła szereg zapisów, które miały zapewnić o tym, że samochody nie będą opuszczały stanowiska serwisowego przed dokręceniem wszystkich kół. Ich częścią było wprowadzenie minimalnych czasów reakcji dla mechaników na zasygnalizowanie zakończenia swoich czynności, z czego FIA się teraz wycofała.

Zespoły korzystające z tzw. inteligentnych kluczy do kół będą musiały jednak przestrzegać kolejności wykonywanych czynności. Obecnie mechanik może nacisnąć przycisk sygnalizujący zakończenie swojej pracy zanim koło zostanie całkowicie dokręcone. Pistolet następnie automatycznie przekaże sygnał dalej po tym, jak nakrętka zatrzyma się we właściwej pozycji.

Po wejściu w życie nowej dyrektywy – co zostało odłożone do czasu Grand Prix Belgii – nie będzie to już możliwe. FIA nakazuje, aby naciśnięcie przycisku przez mechanika było możliwe dopiero po zakończeniu pracy klucza, a wcześniejsze próby były ignorowane.

Źródło: the-race.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league