F1 zaprezentuje pełnowymiarowy samochód na sezon 2022

W czwartek przed Grand Prix Wielkiej Brytanii Formuła 1 zaprezentuje przyszłoroczny, pełnowymiarowy samochód uwzględniający nowe przepisy techniczne na sezon 2022.

Zmaterializowanie znaczącej zmiany przepisów technicznych, których wprowadzenie pierwotnie było planowane na sezon 2021, ale z powodu pandemii zostało odłożone o rok, zostanie oficjalnie pokazane w czwartek o godzinie 16:00 czasu polskiego pod hasłem Nowa Era. Proponowany kształt samochodu na sezon 2022 zostanie ujawniony na Silverstone, zaś panel ekspertów ma wyjaśnić podczas prezentacji wszystkie szczegóły związane z rewolucją w przepisach.

W przyszłorocznych samochodach powróci tak zwany efekt przyziemny, który pozwoli na znaczące generowanie docisku poprzez konstrukcję podłogi, a nie – jak dotychczas – przez mocno skomplikowane przednie i tylne skrzydła, jak i sekcje boczne. Ma to pozwolić na utworzenie znacznie czystszego cienia aerodynamicznego przez pojazdy i pozwolić jadącym z tyłu rywalom na bliską jazdę. Głównym celem zmian jest zacieśnienie walki bezpośrednio na torze oraz wyprzedzanie.

Ponadto, przyszły rok będzie pierwszym, w którym prawdziwy wpływ będą miały zaplanowane limity budżetowe oraz skala rozwoju samochodów. Na podstawie pozycji w mistrzostwach z poprzedniego sezonu, poszczególne zespoły będą mogły spędzić w tunelu aerodynamicznym mniej lub więcej czasu.  

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league