FIA zatwierdziła nowe tylne opony Pirelli na resztę sezonu F1

Światowa Rada Sportów Motorowych zatwierdziła wprowadzenie nowych tylnych opon Pirelli o mocniejszej konstrukcji na pozostałą część tegorocznego sezonu Formuły 1.

W czasie minionego weekendu Grand Prix Austrii kierowcy w czasie sesji treningowych mogli sprawdzić bardziej wytrzymalszą konstrukcję tylnych opon. Jest to odpowiedź włoskiego producenta na eksplozje opon z Grand Prix Azerbejdżanu przy dużej prędkości, które wyeliminowały Lance’a Strolla i Maxa Verstappena z wyścigu. Jako że zmiana struktury ogumienia ma poprawić bezpieczeństwo, nie była wymagana formalna zgoda Komisji F1.

Nowe opony oficjalnie zadebiutują na torze Silverstone przy okazji Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Podczas tej rudny po raz pierwszy zostanie sprawdzony format sobotniego sprintu kwalifikacyjnego, który także został oficjalnie zatwierdzony. Tego typu wyścig, rozgrywany na dystansie 100 km, ma ustalić kolejność w stawce do głównego, niedzielnego wyścigu. Same kwalifikacje zostały przesunięte na piątek, a w czasie całego weekendu zawodnicy będą mieć tylko dwie sesje treningowe – jedne przed kwalifikacjami w piątek, a drugie w sobotę przed wyścigiem sprinterskim.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league