Grand Prix Australii Formuły 1 odwołane drugi rok z rzędu

Tak jak się tego spodziewano, organizatorzy Grand Prix Australii oficjalnie potwierdzili, że przełożone z początku roku na listopad Grand Prix nie odbędzie się.

Organizatorzy we współpracy z rządem stanu Wiktoria byli zmuszeni odwołać wyścig, ze względu na ograniczenia oraz wyzwania płynące z faktu trwającej pandemii koronawirusa. Stan Wiktoria jest drugim najludniejszym stanem w Australii, a pod koniec maja wprowadzono tam tygodniowy lockdown, ze względu na pojawienie się nowego ogniska koronawirusa.

„Jesteśmy głęboko zawiedzeni, że drugi rok z rzędu zarówno fani MotoGP jak i Formuły nie będą mogli zobaczyć najlepszych kierowców i zawodników na świecie rywalizujących na takich wspaniałych torach jak Phillip Island i Albert Park Grand Prix. Będziemy nadal pracować nad realizacją tych dwóch wydarzeń w 2022” – powiedział prezes AGPC Paul Little.

Jak przyznał szef Formuły 1 Stefano Domenicali, seria ma kilku kandydatów do zastępstwa australijskiej rundy: „Chociaż to rozczarowujące, że nie będziemy się ścigać w Australii w tym sezonie, jesteśmy pewni, że możemy zapewnić sezon składający się z 23 wyścigów i mamy wiele opcji do wykorzystania, aby wypełnić wolną lukę po Grand Prix Australii. W nadchodzących tygodniach będziemy pracować nad szczegółami tych opcji i przekażemy dalsze informacje po zakończeniu tych dyskusji”.

Brak Australii w kalendarzu jest również rozczarowujące dla Daniela Ricciardo, który po raz kolejny nie będzie mógł wystartować w domowej rundzie Formuły 1: „To ogromne rozczarowanie dla wszystkich kierowców, że nie przyjedziemy do Australii w listopadzie, ale rozumiemy te powody. Osobiście nie mogę się doczekać, kiedy będę ponownie mógł się ścigać u siebie, a będzie to jeszcze słodsze, kiedy to zrobimy, ponieważ minęło tak wiele czasu. Trzymamy kciuki. Pewne rzeczy mogą się zmienić w 2022 roku i zobaczymy tych niesamowitych fanów na Albert Park ponownie i zrobimy dla nich dobre show”.

Wyścig o Grand Prix Australii na zmodyfikowanym torze Melbourne Grand Prix Circuit miał się odbyć w dnia 18-21 listopada.

Źródło: grandprix.com.au

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league