Tor w Abu Zabi przejdzie modyfikację przed tegorocznym wyścigiem F1

Tor Yas Marina, na którym tradycyjnie odbywa się ostatni wyścig sezonu Formuły 1 o Grand Prix Abu Zabi, jeszcze przed tegoroczną grudniową rundą przejdzie modyfikację układu.

Dyrektor generalny Abu Dhabi Motorsports Management, Saif Al Noaimi, potwierdził, że uzyskano już zgodę na wprowadzenie zaplanowanych zmian na torze, których celem jest stworzenie więcej miejsc na wyprzedzanie oraz bezpośredniej walki koło w koło.

„Sprawdzaliśmy możliwość poprawienia ścigania na torze. Słuchaliśmy naszych widzów, fanów, kierowców, F1 i FIA, a także pracowaliśmy nad wprowadzeniem w tym roku ekscytujących zmian w układzie toru. W okresie letnim dokonamy pewnych modyfikacji na obiekcie przed tegoroczną edycją Grand Prix Abu Zabi” – powiedział Al Noaimi.

Wśród potencjalnych zmian jest usunięcie szykany przed nawrotem na długą prostą, a cała sekcja zostanie zastąpiona pojedynczym lewym nawrotem. Dodatkowo wierzchołek tego nawrotu zostanie odsunięty od trybun. Do tej pory szykana była wymagana, aby samochody dojeżdżające do tej sekcji z wysoką prędkością mogły wcześniej wyhamować z powodu braku wystarczającego miejsca na wyasfaltowane pobocze. Ponadto, usunięta zostanie wolna szykana składająca się z zakrętów 11, 12, 13 i 14, która z kolei będzie zastąpiona jednym, płynnym lewym i lekko nachylonym zakrętem.

Oczekuje się, że modyfikacje znacząco zredukują czas okrążeń, a także pozwolą samochodom na jazdę bliżej siebie i wyprowadzenie skutecznego manewru wyprzedzania na prostej.   

Władze wyścigu Abu Zabi liczą również na wpuszczenie na trybuny pewnej liczby kibiców po tym, jak ubiegłoroczna, kończąca sezon runda została zorganizowana za zamkniętymi drzwiami.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze