Kubica pojedzie w treningu przed Grand Prix Styrii

Kierowca rezerwowy zespołu Alfy Romeo Robert Kubica weźmie udział w pierwszej sesji treningowej przed Grand Prix Styrii – pierwszym z dwóch tegorocznych wyścigów Formuły 1 na torze Red Bull Ring.

„Nie mogę doczekać się powrotu za kierownicę w przyszłym tygodniu” – powiedział Kubica, który wsiądzie do samochodu Kimiego Räikkönena. „Zespół wykonał duże kroki do przodu, zwłaszcza w ostatnio i można wyczuć coraz większą pewność siebie wśród ekipy. Wiem jak ważne jest utrzymanie rozpędu i jestem gotów odegrać moją rolę w tym, by dwa weekendy w Austrii były jak najbardziej udane”.

Kubica brał już udział w sesji treningowej na torze w Barcelonie. Szef zespołu Frédéric Vasseur chwali sobie pracę Polaka: „Robert stanowi ważny zasób dla naszego zespołu i jego obecność w samochodzie w Austrii będzie bardzo wartościowa, szczególnie że będziemy ścigać się na tym samym torze dwa razy z rzędu. Robert wykonał bardzo dobrą robotę w tym sezonie i nie możemy doczekać się dalszej współpracy z nim, bo pomaga to w rozwoju zespołu”.

Zespół wystawi trzeciego kierowcę także tydzień później – w pierwszym treningu przed Grand Prix Austrii Antonio Giovinazziego zastąpi Callum Ilott.

Źródło: sauber-group.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze