Schumacher i Senna wśród siedmiu kultowych kierowców w grze F1 2021

Michael Schumacher i Ayrton Senna znajda się wśród siedmiu kultowych kierowców, którzy będą częścią nadchodzącej gry F1 2021 przygotowywanej przez Codemasters i EA Sports.

W ubiegłym miesiącu poinformowano, że w tegorocznej odsłonie cyklu gier o Formule 1, która zostanie wydana 16 lipca, znajdować się będą kultowi kierowcy w ramach trybu Mojego Zespołu dla tych osób, które zdecydują się zakupić edycję Deluxe. W poniedziałek Codemasters, która wyda swoją pierwszą grę o F1 od czasu przejęcia przez Electronic Arts, podała nazwiska siedmiu znanych kierowców z F1, którzy pojawia się w nadchodzącej grze.

Lista zawiera pięciu mistrzów świata oraz dwóch wicemistrzów z poprzednich sezonów Formuły 1, a każdemu została nadana odpowiednia ocena.  Schumacher i Senna, którzy stali się prawdziwymi ikonami sportu w odpowiadających sobie erach mistrzostw, otrzymali ocenę 94. Alain Prost, który był wielkim rywalem Senny, także znajdzie się w składzie tego grona – czterokrotny mistrz świata będzie miał ocenę 93.

Mistrz świata z 2009 roku, Jenson Button, zaliczy powrót do oficjalnej gry F1 po raz pierwszy od 2016 roku, podobnie jak mistrz z tego konkretnego sezonu, Nico Rosberg, uzupełniając mistrzowski skład. Listę uzupełnią David Coulthard oraz Felipe Massa.

Oceny kultowych kierowców trybu Mój Zespół w grze F1 2021:

  • Michael Schumacher (94) - 91 zwycięstw w 308 wyścigach i siedmiokrotny mistrz świata
  • Ayrton Senna (94) - 41 zwycięstw, 65 pole position i trzy tytuły mistrza świata
  • Alain Prost (93) - 51 zwycięstw, 41 najszybszych okrążeń i cztery tytuły mistrza świata
  • Jenson Button (90) - zdobył Mistrzostwo Świata w 2009 roku w pierwszym sezonie Brawn GP
  • Nico Rosberg (89) - wygrał dziewięć z 21 wyścigów podczas swojego mistrzowskiego sezonu 2016
  • David Coulthard (87) - wygrał 13 wyścigów, 62 razy stawał na podium, wicemistrzostwo świata w 2001r.
  • Felipe Massa (86) - 11 zwycięstw, 41 podiów i wicemistrzostwo w sezonie 2008

Oceny kierowców z tegorocznej stawki Formuły 1 zostaną podane w późniejszym terminie. Ponadto poinformowano, że Lewis Hamilton, Max Verstappen i Charles Leclerc znajdą się na okładce globalnej wersji gry.

W F1 2021 pojawi się również nowy tryb kariery przeznaczony dla dwóch graczy oraz tryb sezonu biorący pod uwagę aktualną klasyfikację w mistrzostwach, a także tryb fabularny Niepohamowany Zapał, który pozwoli graczom na rywalizację w Formule 2 oraz awans do Formuły 1 wraz z fikcyjnym rywalem Devonem Butlerem. Oprócz tego pojawią się trzy nowe tory – Imola, Portimão i Jeddah.

Gra F1 2021 będzie dostępna na konsole najnowszej generacji, PlayStation 5 i Xbox Series X/S, a także PlayStation 4, Xbox One i PC.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Codemasters

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league