Formuła 1 w Polsce od sezonu 2023 na platformie Viaplay

Od sezonu 2023 Formuła 1 w Polsce będzie pokazywana na Viaplay, internetowym serwisie streamingowym. Prawa zostały zakupione na trzy lata, począwszy od sezonu 2023.

Dotychczas F1 była pokazywana na Eleven Sports, której prawa wygasają wraz z końcem 2022 roku. ViaPlay zostanie uruchomiony w Polsce w sierpniu tego roku, a jego właścicielem jest Nordic Entertainment Group. Wcześniej serwis pozyskał polskie prawa do niemieckich rozgrywek piłkarskich - aż do sezonu 2029 - a jesienią obejrzymy Ligę Europejską UEFA.

Jak poinformował szef działu praw F1 Michaell Snoeck, cztery wyścigi oraz ich skróty, zostaną pokazane w otwartej telewizji bez dodatkowych opłat. Podobna sytuacja ma już miejsce w Wielkiej Brytanii, gdzie bezpłatne wyścigi są pokazywane na Channel 4, a cały sezon jest dostępny w Sky Sports F1: „Z wielką przyjemnością ogłaszamy nawiązanie współpracy z Viaplay Group NENT w Polsce, która zapewni fanom tego sportu ekskluzywne relacje na żywo ze wszystkich wydarzeń w całym sezonie F1. Cztery wyścigi oraz ich skróty zostaną pokazane bez dodatkowych opłat. Nasza współpraca z NENT Group cały czas rośnie w siłę i jesteśmy bardzo zadowoleni, że zaangażują fanów wysokiej klasy jakością i dogłębną analizą, czy to podczas samego wydarzenia czy ze swojego studia w Warszawie".

Grupa NENT posiada już prawa do F1 w Norwegii, Danii, Szwecji, Islandii, Estonii a także na Litwie i Łotwie: „Turbodoładowane emocje związane z F1 będą idealnym uzupełnieniem Bundesligi i klubowych rozgrywek UEFA w Viaplay w Polsce, a także uzupełnieniem naszej wyjątkowej oferty Viaply Originals, a także seriali i filmów. Nasze relacje z F1 są najwyższej jakości nie możemy się doczekać, aby podzielić się z nimi z polskimi fanami. Ta umowa po raz kolejny pokazuje, jak długoterminowe partnerstwo Grupy NENT z właścicielami praw daje nam pole position do bycia mistrzem na rynku europejskim, jeżeli chodzi o transmisje strumieniowe i bycie liderem rynku w Polsce”.

Źródło: nentgroup.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1