Grand Prix Japonii pozostanie w kalendarzu Formuły 1 do 2024 roku

Formuła 1 ogłosiła przedłużenie umowy z organizatorami wyścigu o Grand Prix Japonii na torze Suzuka o kolejne 3 lata, do 2024 roku włącznie.

Znany wielu kibicom F1 tor Suzuka jest położony 50 kilometrów na południowy zachód od Nagoi, trzeciego co do wielkości miasta Japonii. Obiekt jak dotąd cieszył się uznaniem kierowców, jak również miały tu miejsce ważne momenty w historii Formuły 1. Japonia to stały punkt kalendarza mistrzostw świata od 1987 roku, na którym dodatkowo rozstrzygnięto 11 tytułów wśród kierowców. Wyjątkiem był ubiegły rok, kiedy zawody nie odbyły się z powodu ograniczeń spowodowanych pandemią.

Przedłużenie umowy jest wynikiem zakończonych sukcesem negocjacji między Formułą 1 a Mobilityland. Celem kontynuacji tej współpracy jest strategiczne i długoterminowe zobowiązanie do rozwoju sportu w Azji. Japonia ma wielu zagorzałych kibiców F1, a ponadto w tegorocznej stawce pojawił się pierwszy od 2014 roku Japończyk – Yuki Tsunoda – który jeździ w barwach AlphaTauri.

„Bardzo się cieszę, że Formuła 1 będzie ścigać się na torze Suzuka przez kolejne trzy lata” – powiedział Stefano Domenicali, szef Formuły 1. „Japonia zajmuje szczególne miejsce w sercach i umysłach kibiców F1 na całym świecie, a Suzuka była gospodarzem wielu najbardziej legendarnych momentów tego sportu – to tutaj rozstrzygnięto 11 tytułów wśród kierowców. Grand Prix Japonii zawsze dostarczało porywający, niesamowity i dramatyczny wyścig, a ponadto jestem podekscytowany, że nadal możemy zapewnić akcję i emocje, jakie cechują Formułą 1, pełnym pasji kibicom sportów motorowych w Japonii”.

„To przedłużenie jest częścią naszego długoterminowego zaangażowania w rozwój sportu w Azji i cieszymy się, że możemy kontynuować udaną współpracę Mobilityland. Chciałbym osobiście podziękować panu Tanace i jego zespołowi za ich nieustające wysiłki na rzecz osiągnięcia tego porozumienia. Nie możemy doczekać się współpracy z promotorem w celu zwiększenia popularności i grona kibiców Formuły 1 w tym kraju”.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze