Hülkenberg kierowcą testowym i rozwojowym Astona Martina

W końcu potwierdzono plotki mówiące o tym, że Nico Hülkenberg zostanie kierowcą testowym i rozwojowym zespołu Aston Martin w Formule 1.

Niemiec jeździł w byłym już Force India w latach 2012 - 2016, a w zeszłym roku zastąpił podczas dwóch wyścigów chorych kierowców zespołu. Podczas Grand Prix 70-lecie zastąpił chorego na koronawirusa Sergio Pereza, a podczas Grand Prix Eifelu Lance Strolla. Popularny Hulk wystartował w 176 wyścigach, ale nigdy nie stanął na podium.

„Po pierwsze, wspaniale jest podpisać tę umowę z dużym wyprzedzeniem - w zeszłym roku nie miałem wystarczająco dużo czasu na przygotowanie się przed „wskoczeniem” do samochodu! Bardzo się cieszę, że mogę ponownie pracować z tym zespołem - z którym jeździłem wiele razy w trakcie mojej kariery” – powiedział Nico Hülkenberg. „Oczywiście mam nadzieję, że Sebastian i Lance będą cieszyć się nieprzerwanym sezonem w tym roku, ale zespół wie, że może na mnie polegać i wykonam świetną robotę, a ja jestem w pełni przygotowany do podjęcia tego wyzwania. Ciekawie też będzie pomóc w rozwoju tego zespołu przez cały sezon i nie mogę się doczekać, kiedy wyciągnę z rękawa świetne czasy okrążeń”.

Zadowolony z podpisania kontraktu jest również szef zespołu, Otmar Szafnauer, który wie, czego może się spodziewać po Niemcu: „Cieszymy się, że możemy oficjalnie powitać Nico z powrotem w zespole, jako kierowcę rezerwowego i odpowiedzialnego za rozwój zespołu Aston Martin Cognizant Formula One. W tych trudnych czasach zapotrzebowanie na zdolnego i doświadczonego kierowcę rezerwowego jest szczególnie ważne. Nico udowodnił w zeszłym roku, że w jednej chwili potrafi „wskoczyć” do samochodu i spisać się znakomicie. Teraz, mając dodatkowe możliwości przygotowania i integracji, wiemy, że możemy polegać na Nico, który wykona doskonała pracę”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Aston Martin Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league