Grosjean coraz bliżej testu samochodu Mercedesa F1

Romain Grosjean powiedział, że w chwili obecnej finalizuje plany związane z jazdą za kierownicą samochodu Formuły 1 zespołu Mercedes.

Grosjean przedwcześnie zakończył swój ubiegłoroczny sezon Formuły 1, jak również najprawdopodobniej karierę w tym sporcie, na skutek groźnie wyglądającego wypadku, do którego doszło na starcie wyścigu o Grand Prix Bahrajnu. Francuz odniósł tylko pewne poparzenia dłoni i uniknął większych komplikacji zdrowotnych. Nie wziął on jednak udziału w kończących sezon GP Sakhiru oraz GP Abu Zabi, w których zastąpił go debiutujący w F1 Pietro Fittipaldi.

Grosjean jest ostatnimi czasy zaangażowany w wyścigi wirtualne oraz transmitowanie aktywności z tym związanych na platformie Twitch. Podczas jednego ze streamów Francuz został zapytany o to, jak wygląda sytuacja z ewentualnym testem samochodu Mercedesa F1, co zapowiedział tuż po listopadowym wypadku sam Toto Wolff.

„Rozmawiałem z nimi przez telefon i finalizujemy plan. Myślę, że to będzie mega” – potwierdził Grosjean, jednak nie sprecyzował, kiedy konkretnie taki test mógłby się odbyć oraz z wykorzystaniem jakiego samochodu.

Pod koniec ubiegłego roku Wolff wyszedł z propozycją podarowania możliwości testów Grosjeanowi na wypadek, gdyby żaden inny zespół, w barwach których startował Francuz, nie dałby mu takiej szansy na właściwe zakończenie kariery w F1. Wiadomo, że Haas nie jest w stanie zorganizować takiego testu ze względu na mocno ograniczony dostęp do poprzednich jednostek napędowych.

Grosjean nie opuszcza jednak areny motorsportowej. W nadchodzącym sezonie będzie startował w amerykańskiej serii IndyCar w barwach zespołu Dale Coyne Racing with RWR, który wystawi Hondę. Jego kolegą z ekipy będzie Ed Jones. Początek sezonu zaplanowano na 18 kwietnia na torze Barber Motorsports Park.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze