Red Bull będzie produkować silniki Hondy do 2024 roku

Zespoły Red Bull Racing oraz Scuderia AlphaTauri będą korzystać z układów napędowych projektu Hondy do 2024 roku, pomimo wycofania się japońskiego producenta z Formuły 1 po sezonie 2021.

Będzie to możliwe dzięki podpisaniu umowy, pozwalającej Red Bullowi na korzystanie z technologii Hondy w okresie zamrożenia rozwoju układów napędowych Formuły 1. Silniki do samochodów Red Bulla i AlphaTauri będą produkowane w ośrodku technologicznym Red Bulla w Milton Keynes.

„To porozumienie stanowi znaczący krok dla Red Bulla” – powiedział szef zespołu Christian Horner. „Co zrozumiałe, byliśmy rozczarowani decyzją Hondy o wycofaniu się ze sportu jako producent silników, bo nasza współpraca przyniosła natychmiastowe sukcesy, ale jesteśmy wdzięczni za ich wkład w podpisanie tego porozumienia”.

„Honda poczyniła znaczące inwestycje w technologię hybrydową, aby zapewnić obu zespołom konkurencyjne układy napędowe. Teraz rozpoczniemy pracę nad przeniesieniem ich produkcji do nas oraz integracją nowego ośrodka i personelu wewnątrz naszego kampusu. W międzyczasie jesteśmy w pełni skupieni na uzyskaniu jak najlepszych wyników w ostatnim roku zaangażowania Hondy jako producenta układów napędowych”.

Rozwój obecnych układów napędowych Formuły 1 zostanie zamrożony na trzy kolejne sezony, w oczekiwaniu na wprowadzenie nowej specyfikacji jednostek w 2025 roku.

Źródło: redbull.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league