Nissany pozostaje kierowcą testowym Williamsa

Zespół Williams ogłosił, że Roy Nissany utrzyma swoją rolę kierowcy testowego również w tym sezonie, jak również otrzyma jeden dzień jazdy podczas przedsezonowych testów.

Nissany ukończył ubiegłoroczny sezon Formuły 2 na 19. miejscu, startując w zespole Trident, a w międzyczasie był zawodnikiem testowym Williamsa. Izraelczyk wziął udział w pierwszym treningu F1 w Hiszpanii, we Włoszech oraz w Bahrajnie, a także zasiadł za kierownicą podczas testu młodych kierowców w Abu Zabi.

Williams poinformował, że Nissany utrzyma dotychczasową rolę i wystartuje w kolejnych trzech piątkowych sesjach treningowych na przestrzeni sezonu 2021, a także weźmie udział w jednym dniu przedsezonowych testów.

„Jestem naprawdę zaszczycony, że nadal mogę być częścią Williamsa” – powiedział Nissany. „Odkąd zaczęliśmy współpracę, poczyniliśmy ogromne postępy w wielu obszarach – poza dobrymi występami w FP1, za kulisami wykonaliśmy sporo produktywnej racy. Poświęcając tyle, ile mogłem zespołowi, poprawiłem swoje umiejętności i możliwości jako kierowca. Bardzo chciałbym kontynuować tę formę w 2021 roku”.

Z kolei Simon Roberts, szef zespołu Williams, dodał, że jest zadowolony z dotychczasowej współpracy z Nissanym i ma nadzieję, że na jego postępie skorzysta również sama stajnia z Grove.

„Cieszę się, że Roy nadal będzie oficjalnym kierowcą testowym zespołu w 2021 roku, bazując na dobrej pracy, którą rozpoczęliśmy w zeszłym sezonie” – mówił Roberts. „Jako zespół byliśmy bardzo zadowoleni z wkładu, jaki Roy wniósł zarówno poprzez swoją pracę na torze, jak i w symulatorze w Grove, co pozwoliło nam na poprawę czasów okrążeń FW43. Cieszymy się również, że Roy rozwijał się jako kierowca i nie mamy wątpliwości, że w tym roku nadal będzie rósł w siłę”.

Nissany na chwilę obecną nie ma ważnego kontraktu na starty w Formule 2, chociaż uważa się, że powinien zachować swoje miejsce w zespole Trident. Z kolei w posezonowych testach F2 w Bahrajnie jeździł dla zespołu DAMS.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league