Williams będzie korzystać ze skrzyń biegów Mercedesa od 2022 roku

Zespół Formuły 1 Williams poinformował o rozszerzeniu swojej współpracy z Mercedesem-AMG od sezonu 2022. Brytyjska ekipa po raz pierwszy wykorzysta skrzynie biegów oraz układy hydrauliczne mistrzowskiego producenta.

W przeciwieństwie do pozostałych ekip klienckich Mercedesa-AMG, Williams konstruował własne skrzynie biegów oraz układy hydrauliczne. Po sprzedaży zespołu amerykańskim inwestorom oraz zmianom na wszystkich kluczowych stanowiskach, ta filozofia zostanie porzucona. Wykorzystanie gotowych komponentów Mercedesa-AMG uwolni zasoby, które Williams będzie mógł wykorzystać na rozwój innych elementów samochodu, które nadal będą projektowane i wytwarzane w Grove.

„Cieszę się, że nasza wspaniała współpraca z Mercedesem wykroczy poza dostarczanie silników” – powiedział szef zespołu Williams Simon Roberts. „Williams to niezależny zespół, ale Formuła 1 nieustannie się zmienia i musimy reagować na zmieniający się klimat, aby zapewnić sobie jak najlepsze szanse. Długoterminowe porozumienie z Mercedesem to krok naprzód, stanowiący część naszych strategicznych celów na przyszłość. Nadal będziemy utrzymywać nasze własne ośrodki projektowe i produkcyjne”.

Szef zespołu Mercedesa-AMG Toto Wolff dodał: „Cieszymy się z rozszerzenia współpracy z Williamsem. Wykorzystanie całego zintegrowanego układu ma dla nich sens, skoro używają naszych silników od 2014 roku, a dla nas zaopatrywanie kolejnego zespołu ma sens z punktu widzenia ekonomii skali. Rozmawialiśmy o tym od dłuższego czasu i cieszę się, mogliśmy wcielić to nowe porozumienie w życie”.

Źródło: williamsf1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league