Władze Katalonii zatwierdziły kontrakt na organizację GP Hiszpanii 2021

Rząd Katalonii wyraził zgodę na podpisanie nowego kontraktu na organizację wyścigu o Grand Prix Hiszpanii Formuły 1 w sezonie 2021. Zaplanowana na 9 maja runda była jedyną w przyszłorocznym kalendarzu bez ważnej umowy z mistrzostwami świata.

„Rząd wyraził zgodę, aby Circuits de Catalunya SL podpisało z Formułą 1 przedłużenie kontraktu na organizację Grand Prix Hiszpanii w sezonie 2021” – czytamy w oświadczeniu. „Podpisanie kontraktu gwarantuje, że będziemy świętować 31. z kolei edycję wyścigu na torze Circuit de Barcelona-Catalunya w Montmeló”.

„Grand Prix Formuły 1 jest walorem, które wpływa na pozycję Katalonii w świecie turystyki oraz motoryzacji. Jego dalsza organizacja pozwoli utrzymać tor w Barcelonie na mapie narodowych oraz międzynarodowych sportów motorowych”.

Dalsza organizacja rundy w Barcelonie była już poddawana w wątpliwość po sezonie 2019, lecz runda utrzymała się w kalendarzu po zniesieniu opłat kontraktowych w związku z brakiem publiczności na trybunach. W 2021 roku do stawki powróci Fernando Alonso, co będzie miało duży wpływ na popularność oraz dalszą rentowność wyścigu.

Źródło: govern.cat

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league