Piątkowe treningi F1 będą krótsze w sezonie 2021

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, Formuła 1 pozostanie przy dotychczasowym trzydniowym formacie weekendu wyścigowego w sezonie 2021. Zmianie ulegnie natomiast długość piątkowych sesji treningowych, z których każda będzie o pół godziny krótsza.

W projekcie regulaminu na przyszły sezon mówiono o przesunięciu treningów dwie godziny później, tak aby czwartkowe badania techniczne mogły odbyć się w piątek rano. Umożliwiłoby to zespołom późniejszy przyjazd na tor i tym samym ułatwiło rozegranie większej ilości wyścigów w sezonie.

Tak daleko idące zmiany nie zostały jednak poczynione. Zamiast tego, obie piątkowe sesje treningowe będą miały długość jednej godziny i odbędą się o dotychczasowych porach – regulamin przewiduje przynajmniej dwie i pół godziny odstępu pomiędzy nimi oraz 19 godzin przerwy od drugiego treningu do sobotniego trzeciego treningu, który także będzie mieć godzinę długości.

Jest to jedyna zmiana w formacie zawodów zapisana w regulaminie. Zespoły będą miały zatem trzy godziny na przygotowania do reszty weekendu – to wciąż więcej niż czas kwalifikacji oraz wyścigu.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league