Piątkowe treningi F1 będą krótsze w sezonie 2021

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, Formuła 1 pozostanie przy dotychczasowym trzydniowym formacie weekendu wyścigowego w sezonie 2021. Zmianie ulegnie natomiast długość piątkowych sesji treningowych, z których każda będzie o pół godziny krótsza.

W projekcie regulaminu na przyszły sezon mówiono o przesunięciu treningów dwie godziny później, tak aby czwartkowe badania techniczne mogły odbyć się w piątek rano. Umożliwiłoby to zespołom późniejszy przyjazd na tor i tym samym ułatwiło rozegranie większej ilości wyścigów w sezonie.

Tak daleko idące zmiany nie zostały jednak poczynione. Zamiast tego, obie piątkowe sesje treningowe będą miały długość jednej godziny i odbędą się o dotychczasowych porach – regulamin przewiduje przynajmniej dwie i pół godziny odstępu pomiędzy nimi oraz 19 godzin przerwy od drugiego treningu do sobotniego trzeciego treningu, który także będzie mieć godzinę długości.

Jest to jedyna zmiana w formacie zawodów zapisana w regulaminie. Zespoły będą miały zatem trzy godziny na przygotowania do reszty weekendu – to wciąż więcej niż czas kwalifikacji oraz wyścigu.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league