Kubica pozostanie kierowcą testowym Alfy Romeo

Zespół Alfy Romeo utrzyma swój dotychczasowy skład kierowców w sezonie 2021 Formuły 1. Dotyczy to także zawodnika testowego, jakim jest Robert Kubica. Kontynuacja współpracy z Polakiem została potwierdzona przy okazji przedłużenia umowy ze sponsorem tytularnym ekipy.

„Moja pasja jest też pracą i czuję się szczęściarzem, że dzięki współpracy z PKN ORLEN jestem w stanie tę pasję realizować” – powiedział Robert Kubica. „Moja rola w Alfa Romeo Racing ORLEN to oczywiście bycie w padoku. Możliwość jeżdżenia bolidem Formuły 1 jest czymś naprawdę wyjątkowym i za każdym razem, gdy do niego wsiadam, adrenalina, którą odczuwam jest nieporównywalna względem żadnej innej serii”.

Pochodzący z Krakowa zawodnik wziął udział w sześciu sesjach treningowych oraz uczestniczył przed- i posezonowych testach. Program Kubicy na kolejny sezon nie został jeszcze potwierdzony.

W przyszłym sezonie ekspozycja marki ORLEN w dalszym ciągu będzie widoczna na bolidach zespołu, między innymi na tylnym i przednim skrzydle, obręczy halo, lusterkach oraz na sekcjach bocznych. Logotyp widoczny będzie także na klatce piersiowej i plecach kombinezonów oraz w trzech miejscach na kaskach wszystkich kierowców. Dodatkowo znajdzie się także na odzieży mechaników i personelu zespołu oraz na transporterach, wnętrzu garażu i motorhome.

Wraz z przedłużeniem umowy, kontynuowany zostanie również program szkolenia młodzieży w ramach ORLEN Akademii Kartingowej, prowadzonej przez Sauber Motorsport.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze