Simone Resta przechodzi z Ferrari do Haasa

Fabryczny zespół Ferrari w Formule 1 ogłosił wprowadzenie zmiany w swojej strukturze organizacyjnej. Szef działu nadwozia zespołu Ferrari Simone Resta przeniesie się do ekipy Haas wraz z końcem 2020 roku, a jego miejsce zajmie Enrico Cardile.

„Struktura zespołu dynamicznie się zmienia” – powiedział szef ekipy Mattia Binotto. „W 2021 roku pojawią się nowe przepisy i wszyscy zmierzymy się z nowymi wyzwaniami. Musimy podejść do nich pragmatycznie i myśląc otwarcie, więc zaczęliśmy wprowadzać zmiany organizacyjne już kilka miesięcy temu”.

Od sezonu 2021 zespoły F1 będą musiały stosować się do limitu budżetowego, co związane będzie m.in. z ograniczeniem zatrudnienia przez największe ekipy: „Dlatego uważam, że nasza długoterminowa współpraca z Haasem, która rozpoczęła się od momentu ich wejścia do F1, powinna stanowić podstawę do wspólnego czerpania korzyści z możliwości i synergii, w ramach przepisów. Mając to na uwadze, z radością ogłaszamy, że wysoko ceniony Simone Resta wzmocni pion techniczny amerykańskiej ekipy od przyszłego sezonu”.

W Ferrari, Resta odpowiadał za dział nadwozia. Jego obowiązki przejmie Enrico Cardile, będący szefem utworzonego w tym roku działu rozwoju osiągów. Odejście Włocha nie wpłynie na inne zmiany ogłoszone już przez Ferrari – Enrico Gualtieri dowodzi działem układu napędowego, a Laurent Mekies objął obowiązki na torze w roli dyrektora sportowego.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ferrari

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league