Mick Schumacher kierowcą Haas F1 Team od sezonu 2021

Zespół Haas F1 Team podpisał wieloletnią umowę z Mickiem Schumacherem na starty w Formule 1.

Syn siedmiokrotnego mistrza świata F1 – Michaela, tym samym uzupełnił skład amerykańskiego zespołu na przyszły rok. Niemiecki kierowca będzie partnerem Nikity Mazepina. Schumacher jest aktualnym liderem klasyfikacji generalnej w Formule 2.

„Bardzo się cieszę, że możemy potwierdzić Micka Schumachera w naszym składzie kierowców na następny sezon i nie mogę się doczekać powitania go w zespole” - powiedział Guenther Steiner, szef zespołu Haas F1 Team.

„Mistrzostwa Formuły 2 od dawna są poligonem doświadczalnym dla talentów, aby pokazać swoje kwalifikacje, a tegoroczna rywalizacja była niewątpliwie jedną z najbardziej konkurencyjnych w ostatnich sezonach. Mick wygrywał wyścigi, zbierał podium i prezentował się na prawdę dobrze na tle innych talentów w 2020 roku".

„Jestem głęboko przekonany, że dzięki swoim osiągnięciom zyskał możliwość przejścia do Formuły 1. Jako zespół mamy przed sobą możliwość oceny i wychowania nowego kierowcy, biorąc pod uwagę naszą znajomość pakietu wyścigowego na sezon 2021. Układamy nasze cegiełki do dalszego długoterminowego rozwoju zespołu i nie mogę się doczekać wkładu Micka zarówno na torze, jak i poza nim w tym procesie”.

Schumacher jest kierowcą Akademii Ferrari od 2019 roku, kiedy to zadebiutował w Formule 2. Niemiec po raz pierwszy miał okazję jeździć współczesnym samochodem Formuły 1 w kwietniu ubiegłego sezonu, biorąc udział w testach w Bahrajnie, zarówno dla Scuderii Ferrari, jak i Alfa Romeo Racing.

„Perspektywa startu w Formule 1 w przyszłym roku sprawia, że ​​jestem niesamowicie szczęśliwy i po prostu zaniemówiłem” – powiedział Mick Schumacher po podpisaniu kontraktu. „Chciałbym podziękować zespołowi Haas F1 Team, Scuderii Ferrari i Ferrari Driver Academy za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Chcę też wyrazić uznanie i okazać miłość rodzicom. Wiem, że wszystko im zawdzięczam. Zawsze wierzyłem, że spełnię swoje marzenie o Formule 1”.

„Ogromne podziękowania kieruję również do wszystkich wspaniałych fanów sportów motorowych, którzy wspierali mnie przez całą moją karierę. Dam z siebie wszystko, jak zawsze i nie mogę się doczekać dalszej podróży razem z Haasem”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Haas F1 Team

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league