Pirelli zorganizuje kolejne testy przyszłorocznych opon F1

Wyłączny dostawca opon dla Formuły 1 Pirelli zamierza zorganizować dwa kolejne testy przyszłorocznych opon. Zespoły otrzymałyby okazję wypróbowania ostatecznych wersji przyszłorocznych konstrukcji w Bahrajnie oraz Abu Zabi.

„W Portimão różne zespoły otrzymały różne prototypowe opony” – powiedział szef Pirelli Motorsport Mario Isola. „Nie wszyscy mieli takie same opony, więc nie wszyscy mogli przetestować te, które zdecydowaliśmy się homologować. Taki jest plan na najbliższe rundy”.

Podobnie jak w Portugalii, na przetestowanie nowych opon przeznaczonych będzie pierwszych 30 minut drugiej piątkowej sesji treningowej. Program jazd będzie podyktowany przez Pirelli.

„Oczywiście nie da się sprawdzić podczas jednego testu wszystkich mieszanek w nowej specyfikacji. Dlatego dostarczymy ją zespołom w Bahrajnie i prawdopodobnie w Abu Zabi. Omawiamy szczegóły, aby dać wszystkim zespołom możliwość wypróbowania ostatecznej, homologowanej specyfikacji”.

Testy opon Pirelli odbywały się dotychczas w trakcie sezonu oraz po zakończeniu sezonu – wraz ze zmianą kalendarza zdecydowano jednak zmienić charakter testów w Abu Zabi, które będą nieobowiązkowe i poświęcone wyłącznie na jazdy młodych kierowców. W związku z tym czas na próby opon znaleziono w ramach weekendów wyścigowych.

Włoski producent zdradził, że dokonał zmian w konstrukcji opon: „Zdecydowaliśmy się homologować nową konstrukcję z przodu i z tyłu. Przednie opony będą się różnić najbardziej w stosunku do tegorocznych – będą miały inny profil i konstrukcje. Mieszanki pozostaną niezmienione”.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league